Vrh G

VRH "G"

Datum narození: 12.1.2024
Počet: 4 pejsci + 2 fenky
MatkaHoney for Ebellini Aurea Rosa "U"
OtecDear Cori z Vraclavských lesů a luk "U"
Rodokmen štěňátekk9data.com

Všechny fotky a videa najdete zde
Tabulka s přírůstky zde


28.2.2024

Portrétky štěňátek ve věku necelých sedmi týdnů:


Fialový pejsek - Garon Ebellini


Modrý pejsek - Gandalf Ebellini


Červený pejsek - Garris Ebellini


Zelený pejsek - Gulliver Ebellini


Růžová holčička - Gabrielle Ebellini


Žlutá holčička - Gina Ebellini


17.2.-.1.3.2024

Šestý a sedmý týden. Štěňátka nám dělají radost, pěkně rostou, přibírají, získávají zkušenosti a rozvíjejí svoje smysly. Každý den jsou vidět pokroky, které dělají. Jsou obratnější, zkušenější, a také vynalézavější :)) Naše malá šestičlenná smečka už dokáže unavit všechny tři svoje chůvičky - maminku Honey, tetičku Tasy a mládě Rozinku, ta má zatím největší výdrž a věnuje se jim opravdu naplno. Také probíhají lidské návštěvy u štěňátek, které jim pomáhají při socializaci, a které štěňátka velmi vítají, nejen proto, že si mají na čem zkoušet svoje ostré zoubky. Nic nechutná tak dobře jako lidské prsty (zvláště u nohou), nosy, uši, vlasy... :)))  Únorové rekordně teplé počasí umožňuje každodenní pobyt štěňátek venku, zřídili jsme další velký výběh na zahradě, viz fotky a videa. No a v posledním, osmém týdnu čeká naše prcky očkování a čipování a potom už se začnou rozjíždět do svých nových rodin. Tak ať se vám ten poslední týden doma líbí, děti naše!


10.-16.2.2024

Pátý týden života. Štěňátka.za sebou mají druhé odčervení. Jsou definitivně přestěhována z dočasné ohrádky do vlastního pokojíčku, ze kterého to mají blízko i ven na dvůr. Moc se jim v pokojíčku líbí, prostor se jim výrazně zvětšil a dostali spoustu hraček, takže mají na čem bystřit všechny smysly. Také si tady můžou dobře posilovat svaly - už dokážou běhat pěkně rychle bez větších karambolů. Čím dál větší roli hraje tentokrát i naše malá chůvička Rozinka, která se jim ochotně věnuje i potom, co maminka Honey i tetička Tasy už nemůžou a raději se klidí před výpady malých nájezdníků :) Rozinka, přestože sama ještě štěně, dokáže být k prckům velmi jemná. Štěňátka její péči velmi vítají a společně řádí, co hrdlo ráčí. 


9.2.2024

Portrétky štěňátek ve věku právě čtyř týdnů:


Fialový chlapeček


Červený chlapeček

Modrý chlapeček

 

Zelený chlapeček

 

Růžová holčička

 

Žlutá holčička

 


9.2.2024

Dnes mají štěňátka právě čtyři týdny. Daří se jim i mamince Honey výborně, jsou moc šikovní. Už také začali baštit masíčko, to je dobrota! Mají za sebou první odčervení, a dvakrát už bylo třeba ostříhat drápky. Dostali spoustu hraček, na kterých si rozvíjejí svoje smysly. Také se jim zvětšil výběh, jenom prozatím, brzy se už přestěhují do vlastního pokojíčku. Obě naše psí chůvičky, Tasy i Rozinka, vydatně pomáhají s "výchovou" prcků, k vzájemné spokojenosti. 
Už také známe jména štěňátek. Zatím ještě nevíme, komu které bude patřit, to se rozhodne při čipování:
KLUCI:
Gandalf Ebellini
Garon Ebellini
Garris Ebellini
Gulliver Ebellini
HOLČIČKY:
Gabrielle Ebellini
Gina Ebellini


27.1.2024

Dnes mají štěňátka už patnáct dní. Všichni pěkně rostou a přibírají na váze, mají otevřená očka a pomalu začínají vnímat jedno druhé a komunikovat spolu. Už se v porodní bedýnce neplazí, ale jejich pohyb začíná připomínat chůzi :) Také už naplno trénují a zkoušejí hlasivky, z bedýnky se ozývají všelijaké zvuky. Zkrátka se proměňují z bezmocných myšek v opravdové pejsky, a začínají růst do krásy. Maminka Honey už netráví celé dny u nich v bedýnce, ale občas už leží vedle na zemi, aby se zchladila a odpočinula si. Když se potom vrací k prckům, nastává v bedýnce pořádné hemžení a pískot, ba přímo vřískot, když štěňátka rychle hledají zdroj mlíčka. Tetička Tasinka už také nastoupila do své funkce hlídací chůvičky, tak jako u všech našich předchozích vrhů.

Přidali jsme fotky a videa na rajče, a také tabulku s přírůstky štěňátek. Odkazy na ně najdete v úvodu této stránky nad letáčkem. 


S maminkou Honey


Tasinka už je ve službě!

 


19.1.2024

V pátek 12.1.2024 přivedla naše Honey na svět šest krásných miminek, dvě fenky a čtyři pejsky. Stejně jako i v minulém vrhu, měla v sobě štěňátek celkem osm, dvěma však bohužel nepřálo štěstí tak jako ostatním. Honeynka se o štěňátka vzorně stará a pečuje o ně. Dnes miminka „oslavila“ první týden svého života, jak jinak, než pořádnou dávkou mlíčka a vydatným spánkem. Všem se daří dobře a pěkně přibývají na váze, všichni už také zdvojnásobili svoji porodní váhu. Největší cvalík, kterým je zatím žlutá holčička, už překonal váhu jednoho kila. Držíme palce, ať jim to jde tak pěkně i nadále!


Malý individualista :)


4.12.2023

Jsme moc šťastní, máme potvrzenou březost naší Honey. Po třech a půl letech očekáváme v naší chovatelské stanici další vrh - "G". Štěňátka by se měla narodit kolem 11.1.2024. 

 

Tatínkem štěňátek tohoto vrhu se stane krásný, zdravý a šikovný pes Dear Cori z Vraclavských lesů a luk „U“:

Cori je pes všestranných kvalit, jsem moc ráda, že právě tohoto psího sympaťáka budeme mít v rodokmenu. Jedním z mnoha jeho kladů je jeho přátelská, správná retrívří povaha s touhou zavděčit se, temperament a chuť do práce. Všechny tyto vlastnosti prokázal mimo jiné i na složených loveckých zkouškách, které všechny absolvoval pod vedením svojí majitelky a zkušené vůdkyně Martinky, s výbornými výsledky, prakticky vždy s titulem CACT nebo res. CACT. Jen o chloupek mu zatím unikl prestižní titul „Český šampion práce“, když na vrcholových všestranných zkouškách obdržel „jen“ titul res. CACT :)

Pod vedením svojí paničky Martinky využívá možnost uplatnit svoje vlohy především v lovecké praxi, při účasti na honech na drobnou zvěř, což je pro retrívra odměna ceněná nejvíce.

Zdravotní výsledky Coríška jsou rovněž vynikající, od povinného vyšetření kloubů až po mnoho nepovinných genetických vyšetření, důležitých pro naše plemeno, které podstoupil.

Jeho původ rozhodně také stojí za zmínku, přes Francii, Švédsko a Finsko se rychle navrací do Anglie, země původu zlatého retrívra. V Coriho rodokmenu najdeme i hodně známých jmen pracovně úspěšných předků. Obsahuje však i jména psů úspěšných výstavně, ke kterým se přidává i Cori sám – pyšní se několika výstavními tituly, stal se českým a polským šampionem, klubovým vítězem mladých a slovenským šampionem štěňat. Prozatím :)

K tomu všemu se s naší Honey k sobě typově velmi dobře hodí. Oba mají příjemně nízkou genetickou příbuznost, stejně tak jako bude nízká i příbuznost jejich potomků, která je hluboko pod současným průměrem plemene.

Zkrátka je nám ctí, že jsme mohli Coríška využít v chovu a doufáme a věříme, že svým psím dětem společně s maminkou Honey namíchají a předají vlastnosti a dispozice co nejvhodnější ke spokojenému a zdravému životu, tak, aby mohli naplnit svoje psí poslání – učinit šťastnými svoje budoucí majitele.

maminka - Honey

tatínek - Cori

 


10.11.2023

Z námluv Coríška a Honeynky:


Více fotek Coriho - rozklikněte: