Vrh E

VRH "E"

Datum narození: 11.8.2020
Počet a pohlaví: 6 pejsků
Matka: Honey for Ebellini Aurea Rosa ("Honey")
Otec: Be Famous Gold of Falcon Claw "Coudy"
Rodokmen štěňátekk9data.com

Všechny fotky a videa najdete zde.  
Miminkovská tabulka zde.


12.10.2020

Všechno má svůj začátek a musí mít i svůj konec. Náš vrh "E" je minulostí, všichni chlapečci jsou ve svých nových domovech. Podle zpráv, které máme od jejich nových rodin, všichni kluci zvládli velkou změnu ve svých životech, i první hodiny a dny v nových domovech bez problémů a bez tesknění. Naše slzičky už také osychají, vše se vrací do starých kolejí. Maminka Honey odpočívá, sbírá síly a sní si svůj psí sen:

Věříme, že jsme pro naše štěňátka vybrali ty nejlepší rodiny, u kterých jim bude dobře, a kterým budou přinášet radost mnoho let. A tohle jsou oni:

Zelený Ennio - "Nio" odjel do Znojma.

Hnědý Enzo odjel do Rájce-Jestřebí, jen kousek od nás.

Oranžový Ellery - "Ell" odjel také nedaleko, do Brna.

Červený Ettien - "Endy" bude také brňák :)

Modrý Edicco - "Edík" odjel do Dubu u Olomouce.

A fialový Emmett - "Metík" odjel na sever Brna a bude to mít nejblíže "domů" :)

Na závěr se ještě musíme podělit o moc milý dáreček. Nakreslila Stelinka, nejmladší členka rodiny od modrého Edíčka. Moc děkujeme!

 

 

 


4.10.2020

Fotky kluků v postojích ve věku sedmi týdnů:

Ettien Ebellini

Emmett Ebellini

Enzo Ebellini

Edicco Ebellini

Ellery Ebellini

Ennio Ebellini


3.10.2020

Už je nás o jednoho méně. V pátek 2.10. odjel první, zelený chlapeček Ennio, ke své nové rodině do Znojma. Zatím máme samé dobré zprávy, cestu i první dva dny v novém domově proběhly v pořádku a bez problémů. Hodně štěstí, Ennio!
Než nám chlapec odjel, nafotili jsme portrétky kluků, ve věku sedmi týdnů:

Enzo Ebellini (hnědý)

Ellery Ebellini (oranžový)

Ennio Ebellini (zelený)

Ettien Ebellini "Endy" (červený)

Edicco Ebellini (modrý)

Emmett Ebellini (fialový)


26.9.2020

Kluci mají šest a půl týdne. Mají za sebou první očkování, a také dostali čipy, takže už je definitivně jasné, kdo je kdo. Učí se baštit kromě masíčka i granulky, a jde jim to docela pěkně. Pomalu začínají být připravení na odchod do nových domovů. Čas utekl jako voda, už za týden odejde první statečný ke své nové rodině. Zatím nechceme myslet na loučení - chlapečci naši, užijte si poslední společný týden u maminky co nejlépe! 

Je nám dobře venku...

... i uvnitř.

Svačinka

Mlíčko rozhodně neodmítneme


15.9.2020

Po delší době přidáváme zpravodajství ze štěňátkova. Naši chlapečci dnes "oslavili" právě pět týdnů života. Všem se daří moc dobře, současné podzimně - tropické dny tráví celé venku ve výběhu, za asistence maminky i obou tetiček. Mají kolem sebe spoustu nových věcí ke zkoumání a rychle rozvíjejí svoje dovednosti a smysly. Každý den jsou na nich vidět pokroky. Také si užívají mazlicích návštěv a důležité socializace. Přidali jsme bohatou foto a videodokumentaci do galerie na rajčeti :)


Zahradní radovánky 


7.9.2020

Dnes byl důležitý den, kluci ochutnali poprvé něco jiného, než maminčino mlíčko. Mleté masíčko jim moc chutnalo, baštili ho, jako by to dělali odjakživa. Nakonec ho zapili mlíčkem, pro jistotu :)

 


5.9.2020

A jsme v pokojíčku! To je najednou místa! Hned jsme se začali učit i běhat, je to paráda, jen občas to nevyjde a je z toho kotrmelec. Líbí se nám tady, máme spoustu nových věcí na zkoumání. Dnes jsme to všechno nestihli, očka se už zavírají... Tak zase zítra! 


S mamkou...


I s Tasinkou


Dobrou noc!


3.9.2020

Štěňátka mají za sebou tři týdny života. Jsou čím dál šikovnější a bystřejší, a taky roztomilejší. Už se navzájem plně vnímají, hrají si spolu a okusují se - zoubky už se prořezávají. Také už dovedou přejít celou bedýnku bez většího karambolu. Porodní bedýnka jim pomalu začíná být malá, už si vyzkoušeli dočasný pobyt mimo ni v ohrádce. Brzy nastane čas, kdy rodnou bedýnku opustí definitivně a přestěhují se do svého pokojíčku.


Přechodné ubytování, s mamkou


29.8.2020

Rosteme! Nebo se nám zmenšuje mamka? :)
Říkala, že jsme moc šikovní, první z nás včera překonali hranici dvou kil!

Taky jsme dostali do bedýnky první hračky:

Tetička Tasinka zodpovědně zastává funkci chůvičky:


27.8.2020

Dnes máme šestnáctý den života. A protože už jsme velcí kluci, sluší se, abychom dostali jména. Komu které bude patřit, se rozhodne kolem šestého týdne, při čipování. Jak nám budou slušet?

ETTIEN EBELLINI
ELLERY EBELLINI
ENNIO EBELLINI
EDICCO EBELLINI
EMMETT EBELLINI
ENZO EBELLINI


26.8.2020

Včera byly štěňátkům dva týdny. V porodní bedýnce všechno v pořádku, všichni chlapečci pěkně prospívají. Celý vrh je pěkně vyrovnaný, máme z nich radost! Včera proběhlo první odčervení, všichni ho zvládli v pohodě. Štěňátka jsou čím dál krásnější, pomalu se proměňují z bezbranných myšek v opravdové pejsky. Smysly se jim bystří, začínají se vzájemně vnímat a komunikovat spolu. Také se začínají z bedýnky ozývat všelijaké zvuky, budoucí vrčení, kňučení, štěkání i vytí :) Nožky jim sílí, kromě plazení už se objevují pokusy o opravdovou chůzi. Nejvíce času, kromě krmení, však štěňátka pořád tráví spánkem, a ještě dlouho budou. Tak dobrou noc a zase zítra!


Kojení v podání Honeynky :)))

 


22.8.2020

Dnes poprvé si vyzkoušela hlídání kluků tetička Tasy!  Viz video na rajčeti :)

 

... a takto vypadalo dnešní vážení :-))))


20.8.2020

Hlavní zpráva dnešního dne: začínáme otevírat očka! Je nám teprve devět dní, jsme moc šikovní kluci! Taky nám už museli poprvé ostříhat drápky, ty nám rostou taky moc rychle :)

Očka už se klubou!


19.8.2020

Štěňátka mají za sebou první týden života. V porodní bedýnce probíhá všechno tak, jak má, všem chlapečkům i mamince Honey se daří výborně. Pupíky jsou dávno zhojené, krásně se jim vybarvují nosíky a tlapičky. Maminčino mlíčko je zřejmě kvalitní, klučíci krásně přibírají, svoje porodní váhy zdvojnásobili za šest dní. Však se taky snaží – celé dny zodpovědně sají mlíčko nebo spinkají, to je zatím celá jejich činnost. Honey rychle nabrala zkušenosti, jak se o svůj první vrh starat, a jde jí to moc dobře. Jen tak dál, Honeynko!

Přidali jsme odkaz na fotky a videa na rajčeti a na tabulku s přírůstky (nahoře v úvodu této stránky).

Zde jsou fotky pro porovnání, z každého dne jedna. Najdete rozdíl? :)


První den života


Druhý den


Třetí den


Čtvrtý den


Pátý den


Šestý den


Sedmý den


Sedmý den - pan fialový :)


Osmý den


Devátý den - dnes


12.8.2020

Jsme na světě!

Včera 11.8.2020 se Honeynce narodilo šest krásných štěňátek. Osud nám zopakoval podobné překvapení, jako již před rokem u našeho vrhu D - narodili se nám samí pejsci! Je nám to líto, ale bohužel musíme zklamat všechny zájemce o fenečky.
V bříšku měla Honey štěňátek osm, sedm pejsků a jedinou fenečku, ale bohužel fenečka a ještě jeden pejsek neměli takové štěstí jako ostatní. Můžeme se tedy radovat z šesti krásných, vitálních kluků. Honeynka zvládla svůj první porod sama a v pořádku, s naší malou pomocí a podporou. Všichni chlapečci jsou moc šikovní, svůj první den na světě prožili v pořádku a bez komplikací. Maminka Honey je spokojená, nehne se od svých miminek z porodní bedýnky, a rychle se učí všem mateřským dovednostem. Moc držíme palce, ať se celé rodince daří takto pěkně i nadále!


3.8.2020

Už se nám to blíží, bříško je veliké, porodní bedna nachystaná, Honeynka pomalu trénuje. Dnešní váha: 39 kg!

 


19.7.2020

Dnes máme přibližně 40. den březosti. Honeynce se daří dobře, bříško se pomalu zvětšuje. Přidáváme pár informací o budoucím tatínkovi štěňátek:

Tentokrát jsem vybrala pro naši Honeynku krásného mladého psa Coudyho - „Be Famous Gold of Falcon Claw“. Coudy je opravdu nádherný představitel plemene, což má "doloženo" i svými výstavními úspěchy. Ve svých pouhých dvou letech se již pyšní mnoha tituly (BOB baby, BIS baby, BIS puppy, CAJC, BOB, BOS, CAC, CACIB…), další mu průběžně přibývají :) Coudík je pes silné kostry, s nádhernou samčí hlavou a výborným pigmentem, světle zlaté barvy srsti a milé a přátelské povahy.

Jeho vzhled však zdaleka není jediný důvod, proč jsem si ho vybrala jako budoucího tatínka našich štěňátek. Vynikající jsou také jeho zdravotní výsledky - všechna povinná i nepovinná vyšetření a genetické testy absolvoval s těmi nejlepšími, resp. negativními výsledky, podobně jako naše Honey.

Za zmínku rozhodně stojí také Coudyho původ. V jeho rodokmenu je kromě známých anglických linií (Anglie je země původu Golden retrieverů) obsaženo i množství zvučných jmen z evropských chovatelských stanic z Dánska, Norska, Švédska, Finska, Holandska, Francie a dalších.

Kromě jeho původu se mi moc líbí také jeho velmi nízká genetická příbuznost, což dnes zdaleka není běžné. V kombinaci s naší Honey bude koeficient příbuznosti jejich potomků ještě nižší: 2,93 % pro deset generací a 6,35 % pro dvanáct generací, což je velmi hluboko pod současným průměrem příbuznosti našeho plemene.

Pokud jde o pracovní výsledky, Coudy vzhledem ke svému nízkému věku stihnul zatím složit svoje první zkoušky - OVVR, které absolvoval s plným počtem bodů a aporty se zvěří a stal se vítězem zkoušek. Na vyšší lovecké zkoušky se připravuje se svou majitelkou, paní Radkou Štencelovou, která svoje psy využívá i pro loveckou praxi na honech na drobnou zvěř. V Coudyho rodokmenu je také obsaženo již několik generací, vzešlých z její známé a úspěšné chovatelské stanice Famous Gold. Tímto bych jí chtěla poděkovat, že mi umožnila použít Coudyho ke krytí naší Honey.

Věříme, že štěňátka z tohoto spojení dostanou do vínku to nejlepší z obou rodičů: zdraví, správnou retrívří povahu i vlohy, a také pěkný exteriér. Moc držíme palce budoucí mamince Honeynce, ať vše probíhá v pořádku, tak jako dosud!


Coudy ve výstavním postoji

Krasavec Coudy


Honey trénuje na miminka, zatím s plyšákem :)


9.7.2020

Jsme nesmírně šťastní, máme potvrzenou březost naší Honeynky!

 

Kolem 12. srpna 2020 očekáváme narození štěňátek vrhu "E". Tatínkem štěňátek se stane překrásný mladý pes Be Famous Gold of Falcon Claw "Coudy". Zde je odkaz na rodokmen štěňátek.


Coudy a Honey


Honey a Coudy

 


Kliknutím na banner níže můžete sledovat vývoj štěňátek den po dni, od početí až do porodu: