Vrh D

VRH "D"

Datum narození: 29.8.2019
Počet a pohlaví: 7 pejsků
Matka: Beau Rose Préma Shanti Navaro "U" ("Bella")
Otec: CZ Ch Kristian od Hradu Veveří ("Týn")
Rodokmen: k9data.com

Všechny fotky a videa najdete zde.
Miminkovská tabulka zde.


Fotky našich kluků z vrhu D v postojích, nafoceno den před osmým týdnem:

Diego Ebellini "Daffi"

Dango Ebellini

Danillo Ebellini

Darius Ebellini

Damian Ebellini

Donovan Ebellini

Dorian Ebellini


27.10.2019

Všichni chlapečci z našeho vrhu "D" jsou v nových domovech.
O víkendu se nám naše psí děti rozprchly ke svým novým rodinám: ve čtvrtek 24.10. odjeli modrý Darius, fialový Danillo a hnědý Damian, v pátek to byl žlutý Diego, a v sobotu 26.10. odjeli zelený Dorian, oranžový Dango a červený Donovan.
Doma zavládl klid a nezvyklé ticho. Naše zlatá Belinka odpočívá a nabírá sílu, klidu si užívají i tetička Tasinka a naše "velká voda" Honeynka. Osiřelý štěněcí pokojík je uklizen, slzičky osychají. Vracíme se ke starému režimu a těšíme se na sezónu honů, která už začala, a kde se všichni náležitě odreagujeme.

Věříme, že jsme našim klučíkům vybrali ty nejlepší rodiny, u kterých budou spokojení, a kterým budou přinášet radost po mnoho let. Mějte se krásně, děti naše, a pište!

Darius Ebellini (modrý)
odjel do Dolní Bečvy.

Danillo Ebellini (fialový)
zůstává v Brně, nedaleko od nás.

Damian Ebellini (hnědý)
odjel do Vamberka.

Diego Ebellini "Daffi" (žlutý)
odjel do Přerova.

Dorian Ebellini (zelený)
odjel do Chrudimi.

Dango Ebellini (oranžový)
odjel do Českých Budějovic.

Donovan Ebellini (červený)
odjel do Třebíče.


23.10.2019

A je to tady... poslední společná noc. Tak krásné sny, chlapečci! 

Ještě předtím se za námi přijel podívat táta Kristian se svojí rodinou. Moc jsme nestihli vyfotit, ale aspoň něco:


22.10.2019

Dnes měli tři bráchové svoji premieru na hodině canisterapie ve škole, kam chodíme s našima psíma holkama každý týden. Šlo jim to moc pěkně, možná se v budoucnu některý z nich uplatní i takto...?

Odkaz na příspěvek na stránkách školy: http://www.ibsenka.cz/stenatka-na-ibsence


21.10.2019

Čas běží jak voda a naše dny se štěňátky se začínají velice krátit! Srdce svírá úzkost, zároveň však pociťujeme i naději, že jsme pro našich "sedm statečných" vybrali výborné rodiny, kde budou chlapečci z tohoto velmi osobitého vrhu milováni a na oplátku budou přinášet radost svým lidem. Nu, chlapci, jste připraveni odejít! 


17.10.2019

Dnes mají chlapečci právě sedm týdnů. Dělají nám samou radost, naplno si užívají návštěv, kterých je opravdu dost! Zrovna tak si užívají výběh na zahradě, který je možný díky nebývale teplým a slunečným podzimním dnům. Každý den pozorujeme, jak se jim bystří smysly, jak jsou vnímavější, šikovnější a také mazlivější! Je to zkrátka naše skvělá a originální klučičí sedmička! Trošku se začíná vkrádat smutek do duše, když si uvědomíme, že přesně za týden začnou naši klučíci odcházet do nových domovů. Zlatíčka naše, ať vám ten poslední týden doma u maminky dá do života samé pozitivní zážitky!


11.10.2019

Včera měli chlapečci už šest týdnů! Dnes proběhlo první očkování a také čipování, takže už je definitivně jasné, kdo je kdo:

Damian Ebellini

Dango Ebellini "Danny"

Danillo Ebellini

Darius Ebellini

Diego Ebellini "Daffi"

Donovan Ebellini

Dorian Ebellini

... a zase jedna nakonec! :-)


6.10.2019

Štěňátka už jsou na světě pět a půl týdne. Všichni kluci zodpovědně plní svoje povinnosti - pěkně baští a přibírají. Dnes dosáhl náš největší "borec", žlutý pejsek, váhy čtyř kil :) Máme za sebou náročný "návštěvní" víkend. Návštěvy určitě padly našim chlapečkům do oka, a nejen tam - také si všichni pořádně procvičili zoubky na všem, na co lidem dosáhli! Zdá se, že sympatie byly oboustranné, přestože návštěvníci většinou odcházeli okousaní, ocumlaní, ale také řádně vymazlení :) V této chvíli máme všechny kluky zadané, těšíme se, až poznáme další budoucí rodiny našich sedmi statečných. 


29.9.2019

Štěňátka už dávno nejsou v porodní bedýnce, ale ve "svém" pokojíčku, možná jste si všimli na fotkách. Čas nám začal běžet nějak rychleji - spolu s větším prostorem přibylo více práce a není tolik času na focení. Budeme se to snažit napravit. Dnes jsme nafotili další portrétky, ve věku 4,5 týdne. Můžete porovnat, jak se chlapečci změnili :)

 

... a jedna navíc :-)


23.9.2019

Dnešní vážení...


22.9.2019

Přidáváme další zpravodajství z bedýnky: naší sedmičce se daří dobře, začali jsme přikrmovat, abychom trošku ulevili mamince Belince, a hned je to vidět na přírůstcích. Už to nebude dlouho trvat a kluci se přestěhují do vlastního pokojíčku, protože porodní bedýnka jim brzy začne být těsná. Zatím dostali nové hračky, které se zájmem prozkoumávají. Tasinka už se nemůže dočkat, aby se mohla chopit své role opatrující tetičky. Tasy vydrž, už brzy!


19.9.2019

Dnes máme tři týdny! Podívejte se, jak pěkně rosteme:


17.9.2019

Naši chlapečci jsou na světě už devatenáct dní. Pomalu se začínají proměňovat z legračních myšek v opravdové pejsky a začínají se navzájem vnímat. Prořezávají se jim první zoubky. Nožky se čím dál více zpevňují, takže už dokážou přejít skoro celou bedýnku bez větších karambolů. Také se z bedýnky začínají ozývat všelijaké zvuky, podobné budoucímu štěkání, vrčení, dokonce i vytí. Maminka Belinka se vytrvale a příkladně stará, pravidelně chodí svoje chlapečky nakrmit, olízat a ošetřit, a to vždy nastane v bedýnce pořádné hemžení! Něco z toho najdete v našich videích.

Škádlíme se...

... odpočíváme.

Největší a nejmenší bráška 

Dáme hlavy dohromady

Malý karambol...


13.9.2019

Jedna rodinná: dobrou noc... ❤️


11.9.2019

Už jsme velcí kluci, a tak jsme dostali jména! Ještě sice nevíme, komu které bude patřit, ale to se brzy uvidí:

**  DAMIAN, DANGO, DANILLO, DARIUS, DIEGO, DONOVAN, DORIAN  **

Jak nám budou slušet?


10.9.2019

Dnes je našim chlapečkům 12 dní. V porodní bedýnce probíhá všechno tak, jak má, štěňátka rostou, sají mlíčko a spí. Všichni už dávno zdvojnásobili svoji porodní váhu. Brzy přijde na řadu první odčervení a stříhání drápků. Největší novinka je to, že klučíci postupně otevírají očka! Moc toho zatím nevidí, ale to také přijde. Maminka Belinka nepřestává plnit svoje mateřské povinnosti a s láskou se stará o svých sedm trpaslíčků. Tak ať vám to jde tak pěkně i nadále!

Kuk na svět!

Rosteme! Máme větší košík :)

 


7.9.2019

Nejmenší miminko: zelený chlapeček.
Neboj brácho, my tě vždy ochráníme! 


5.9.2019

Štěňátka mají za sebou první týden života. Daří se jim dobře, všichni přibírají na váze. Maminka Belinka už netráví celý den v bedýnce, ale chodí se chladit vedle ní na podlahu, odkud svoje chlapečky hlídá:


Řeknu vám, to kojení je někdy dřina! Aspoň že mám kam složit hlavu!


31.8.2019

Ve čtvrtek 29.8.2019 v časných ranních hodinách se Belince narodilo sedm krásných štěňátek. Osud nám tentokrát připravil pořádné překvapení - všechna štěňátka jsou pejsci! Fenečky se tentokrát nekonají, přijímáme rezervace tedy pouze na pejsky. 

Porod proběhl opět hladce a rychle, Belinka byla moc šikovná, tak jako v obou svých předchozích vrzích. Tentokrát měla v bříšku rekordních devět štěňátek, osm pejsků a jednu fenku, příroda však rozhodla, že fenečka a jeden pejsek neměli při porodu takové štěstí jako ostatní. Můžeme se tedy těšit ze sedmi statečných klučíků. Všichni jsou krásní a vitální, po prvním dnu všichni přibrali na váze, a dnes už mají zhojené pupíky. Všichni se zodpovědně zabývají svými úkoly - sát mlíčko a spát. Jde jim to zatím na jedničku! Maminka Belinka se o svoje malé "savce" stará s láskou a péčí, tak jak to má být, a jak to ona umí. Hodně štěstí do dalších dnů!

Naše "Sněhurka" Belinka a jejích sedm trpaslíků :)

 


29.8.2019

Tak už jsou tady! Vítejte na světě, maličcí! 


25.8.2019

Belinka 59. den březosti - už se nám to blíží...


23.7.2019

Máme potvrzenou březost!

Koncem srpna 2019 očekáváme narození štěňátek z posledního vrhu naší Belinky - Beau Rose Préma Shanti Navaro "U". Tentokrát se stane tatínkem našich štěňátek krásný mladý pes Kristian od Hradu Veveří. Kristian („Týn“) splňuje všechny moje náročné požadavky na výběr krycího psa pro naši Belinku. Je to pes velmi přátelské a kontaktní povahy, s velkým temperamentem a chutí do práce. Narodil se v české chovatelské stanici, jeho původ je však čistě zahraniční, plný zvučných jmen předků. Všechny Týnovy zdravotní výsledky jsou výborné, podobně jako u Belinky. Přestože Týn je především rodinný pes v rodině s malými dětmi, našla si jeho panička čas na několik výstav, kde pokaždé obdržel výborná ocenění a velmi rychle se stal českým šampionem a čekatelem klubového šampiona. Také složil i svoji první vyšší pracovní zkoušku – podzimní zkoušky retrieverů, kde rovněž obstál výborně v první ceně. K naší Belince se velmi dobře hodí typem i rodokmenem. Těšíme se na štěňátka z tohoto zajímavého spojení, která mají všechny předpoklady stát se typickými představiteli svého plemene, se správnou retrívří povahou, dobrým zdravím i pěkným exteriérem. 
Rodokmen štěňátek zde.
Letáček zde.

Beau Rose Préma Shanti Navaro "U"

Kristian od Hradu Veveří

 

 

Zde můžete sledovat vývoj štěňátek den po dni, od početí do porodu
(klikněte na obrázek níže):