Vrh B

VRH "B"

Datum narození: 28.11.2017
Počet: 2 pejsci + 3 fenky
Matka: Beau Rose Préma Shanti Navaro "U" ("Bella")
Otec: Power of Love Brdské zlato ("Pino")

Rodokmen: k9data.com

 

 

Všechny fotky a videa štěňátek najdete zde a zde.
Miminkovská tabulka zde.


29.1.2018

VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA JSOU V NOVÝCH DOMOVECH!

V posledních třech dnech nám odjela zbývající štěňátka do svých nových domovů. V pátek to byl zelený pejsek Badyan - "Bady", který odjel jen kousek - do Brna, v sobotu růžová holčička Belissa - "Belinka", ta bude bydlet blízko Prahy, a včera žlutá holčička Bazalca - "Bazi", ta odjela přímo do Prahy. Od všech máme zprávy, že cestu i první dny u nových rodin zvládli všichni prckové v pořádku a hladce. Moc jim přejeme, aby byli zdraví a přinášeli štěstí a radost svým rodinám po mnoho a mnoho let!

Štěněcí pokojík osiřel, zavládl nezvyklý klid. Naše šikovná maminka Belinka odpočívá a nabírá síly po náročných dnech. Svoje druhá štěňátka zvládla porodit i odchovat bez jediné komplikace, stejně jako ta první. Náš druhý vrh, vrh "B" můžeme zhodnotit jako další úspěšný a šťastný vrh naší chovatelské stanice, ale především naší zlaté Belinky. Snad se ještě dočkáme jejího třetího a posledního vrhu, než po ní převezmou žezlo mladší členky naší smečky. Na to vše si musíme nějaký čas počkat.

S jejich novými rodinami:

Zelený chlapeček Badyan Ebellini "Bady"

Růžová holčička Belissa Ebellini "Belinka"

Žlutá holčička Bazalca Ebellini "Bazi"

Modrý chlapeček Belcanto Ebellini "Beli"

Oranžová holčička Beauty of Ebellini "Bailey"


25.1.2018

Už jsme jen tři! Včera jsme se rozloučili s naším ledním medvídkem Kanýskem (modrý chlapeček - Belcanto Ebellini). Snad to nebude na dlouho, Kany nebude bydlet daleko, za to jsme moc rádi! I Kanýsek zvládl první den a noc v novém domově bez problémů. Měj se moc krásně, chlapečku!

Loučíme se

Kany odjíždí

Kanýsek v novém domově


22.1.2018

Než nám odjela Beauty (Bailey), nafotili jsme štěňátkům poslední portrétky ve věku necelých osm týdnů:

Zelený pejsek - Badyan Ebellini ("Bady")

Růžová holčička - Belissa Ebellini

Oranžová holčička - Beauty of Ebellini ("Bailey")

Modrý pejsek - Belcanto Ebellini ("Kany")

Žlutá holčička - Bazalca Ebellini


21.1.2018

Je nás o jednoho méně! Včera odjelo první štěňátko, oranžová holčička Beauty, do nového domova. Dlouhá cesta i první noc u nové rodiny proběhla v pořádku. Přejeme šťastný život, holčičko!

Poslední společná fotka

Beauty odjíždí

V novém domově a pelíšku


16.1.2018

Máme sedm týdnů! Z našich miminek už jsou velcí pejsci, víceméně připravení do života. Jsou naočkovaní, očipovaní a vybavení Europasy - takže se stali právoplatnými "Europsy". Baští ochotně masíčko i granulky, k tomu jim pořád několikrát denně obětavě poskytuje mlíčko jejich maminka Belinka. Každý den se štěňátka chodí na chvilku proběhnout ven, dnes na čerstvý sníh, bohužel zima nedovolí delší pobyt venku. Za dozoru maminky i obou tetiček se štěňátka snaží užít si tyto ledové chvilky co nejvíce, dovádějí a řádí, takže snaha o fotodokumentaci je v podstatě nemožná :) Máme už jen pár posledních dní, kdy první holčička odejde do nového domova.


Portrétky štěňátek - necelých 6 týdnů:

Beauty of Ebellini

Belcanto Ebellini

Bazalca Ebellini

Belissa Ebellini

Badyan Ebellini


9.1.2018

Dnes mají naše mimča právě šest týdnů. Pauzy mezi naším  štěňátkovským zpravodajstvím jsou stále delší, protože prostě nestíháme, nestíháme, nestíháme...! Štěníci mají za sebou spousty návštěv, což se jim moc líbí, stejně tak i návštěvám. Jsou stále divočejší, hlučnější, rychlejší a šikovnější - tedy štěňátka, ne návštěvy :)) Také vynalézavější, jak se zabavit ve chvílích, kdy zrovna neodpočívají. Dnes měli všichni prckové dokonce svou první hodinu canisterapie, vzali jsme je na socializaci mezi děti, kam chodíme s Belinkou. Děti a paní učitelky byly nadšené, mimča to vzala s naprostým klidem a většinu návštěvy prospala v ohrádce. Také krátkou cestu autem zvládla zcela v pohodě. Jsou to zkrátka naše šikulky. Velmi rychle se už blíží doba, kdy nás začnou opouštět a vydají se do svých nových domovů. Smutné a současně nadějeplné.... 

Mazlení s návštěvami se nám moc líbí


1.1.2018

Další štěňátkovské zpravodajství je sváteční - novoroční. Mimča budou mít zítra už pět týdnů! Jejich životní prostor se značně rozšířil, pohybují se po více místnostech. Papají masíčko, zapíjejí ho několikrát denně maminčiným mlíčkem a pěkně přibírají. Jejich hrátky s "tetičkami" Tasy a Honey jsou stále veselejší, také se jim líbí lidské socializační návštěvy, kterým s chutí okusují vše, na co dosáhnou. Také už známe jména!
KLUCI:
Belcanto Ebellini
Badyan Ebellini
HOLČIČKY:
Bazalca Ebellini
Beauty of Ebellini
Belissa Ebellini


26.12.2017

Po malé pauze podáváme štěněcí zpravodajství, tentokrát vánoční. Dnes mají štěňátka právě čtyři týdny. Už opustila svoji rodnou bedýnku a přestěhovala se do vlastního pokojíčku. Je vidět, že se jim tam líbí, jsou živější a mají mnohem více prostoru pro rozvíjení svých smyslů. Tasinka pokračuje ve své funkci chůvičky a krásně se o ně stará. Také i naše dorostenka Honey už byla připuštěna a nadšeně pomáhá Tasince v "hlídání" štěňátek. Začali jsme už přijímat "mazlicí" návštěvy :)

V pokojíčku se nám líbí, s tetičkami Tasy i Honey je legrace, ale mamka je jenom jedna!


18.12.2017

Naše miminka mají dnes kulatých 20 dní. Možná na oslavu tohoto "výročí" byla dosažena váha dvou kil - to se podařilo jako první růžové holčičce. Štěňátka jsou čím dál roztomilejší a začínají pomalu vnímat kromě svých sourozenců také nás, lidi. V bedýnce začíná být pěkně živo, zřejmě už nebude dlouho trvat a štěňátka se přestěhují do vlastního pokojíčku, kde budou mít více místa a více podnětů ke zkoumání. A také více příležitostí na okusování - všem už se prořezávají zoubky.

Roztomilost

Někdo by rád dovnitř, někdo zase ven

Salámci


15.12.2017

Štěňátka - sedmnáct dní:

Zelený chlapeček

Žlutá holčička

Oranžová holčička

Modrý chlapeček

Růžová holčička


14.12.2017

Dnešní vážení....

Dobrou noc...


14.12.2017

Štěňátka začala třetí týden života. Začínají se proměňovat z dojemných slepých myšek v opravdové pejsky. Mají za sebou stříhání drápků, a také první odčervení. Všechna už opravdu vidí a také začínají slyšet. To se jim líbí, takže zkoušejí vydávat velmi zajímavé zvuky :-)  Už se také začala vzájemně vnímat a okusovat se. Každý den je teď v bedýnce něco nového. Štěňátka čím dál více zkoušejí zatěžovat nožky a hemží se po celé bedýnce. Občas se sice překulí nebo narazí do stěny, to jim však nebrání v dalších pokusech. Začalo být velmi obtížné dělat jiné než rozmazané fotky :-)


9.12.2017

Jedenáctý den, oranžová holčička


8.12.2017

Krásná zpráva dnešního dne: štěňátka začínají otevírat očka! Vítězem je růžová holčička. Zatím toho ještě moc nevidí, ale to brzy přijde. Jako druhý už se chystá modrý chlapeček. Tak dobrou noc a těšíme se na zítřek!

Kuk na svět!

A ještě jedna novinka - protože už jsou miminka pěkní buclíci, dostali dnes svoje první oboječky! Každý podle své barvy šňůrky.  Jak jim to sluší? :-)

Máme oboječky!


7.12.2017

Devítidenní zpravodajství z bedýnky: všechna štěňátka i maminka Bella se mají dobře, vše probíhá jak má. Štěňátka zdvojnásobila svou porodní váhu, brzy bude nutné jim poprvé ostříhat drápky. Zanedlouho se jim začnou otevírat očka, na to se už moc těšíme! Zatím všechna zodpovědně plní svoje úkoly: sát mlíčko, odpočívat, spát a růst :) Belinka už netráví celou dobu v bedýnce, občas si jde lehnout vedle ní, aby se ochladila. Stále si však svoje miminka bedlivě hlídá, zbytek naší smečky zatím dovnitř nepouští. Tasy i Honey to respektují a trpělivě čekají :)

Tasy a Honey trpělivě čekají :)


2.12.2017

Čtvrtý den v porodní bedýnce nic nového, kromě přírůstků na váze. A to je dobře - všechno jde, jak má :)


30.11.2017

Druhý den života štěňátek proběhl v pohodě, všichni přibrali na váze. Pupeční pahýly už všem odpadly, pupíky jsou zhojené. Začínají se jim pěkně zabarvovat nosíky a tlapky. Přidali jsme tabulku s přírůstky štěňátek.


29.11.2017

Miminka mají za sebou první den života. Daří se jim dobře a pěkně prospívají, téměř trvale jsou přisátá k mamince. Střídavě sají mlíčko nebo spinkají, Belinka se zodpovědně stará, čistí je a zahřívá a povídá si s nimi. Nehne se z porodní bedýnky, jen občas, neochotně, kvůli vyvenčení. Hned zase utíká zpátky a už z dálky na ně píská. Tak ať vám to spolu jde i nadále tak dobře, držíme palce!

To je všechno moje. Nedám!

Spokojenost

Klid a odpočinek

Jeden den stará štěňátka - Belinka kojí jako frajerka v sedě


29.11.2017

Včera odpoledne se po dlouhém čekání Belince narodilo pět krásných štěňátek, tři holčičky a dva chlapečci. V bříšku jich bylo šest, ale bohužel jeden chlapeček neměl takové štěstí jako ostatní, nedalo se pro něho nic udělat. Porod proběhl přirozeně a hladce, Belinka je výborná maminka se silnými mateřskými pudy. Stejně jako při svém prvním vrhu všechno zvládala sama a okamžitě se začala zkušeně starat o svoje miminka. Štěňátka jsou velmi životaschopná, hned po porodu se přisála ke strukům a takto tráví převážnou většinu času :) Porodní váhy byly velmi vyrovnané, a také hodně vysoké: kolem 500 g. Tabulku s přírůstky brzy přidáme. Tak hodně štěstí, maličcí, ať se vám daří!

Unavená, ale šťastná

Těsně po porodu - žlutá holčička je ještě mokrá :)

Červenému chlapečkovi jsme změnili barvu šňůrky na zelenou - na fotkách by se pletl s oranžovou holčičkou.


28.11.2017

Vítáme vás na světě! Podrobněji zítra :)

 


26.11.2017

Den 60: konečně můžeme rodit, nora je připravena!

Nachystali mi sice nějakou bednu, ale co si neuděláš sám, to nemáš:

Co myslíš, paničko, co bude lepší?


23.11.2017

Den 57. Do porodu zbývají spíše už jen hodiny než dny. Belinka je přímo obrovská, hodně odpočívá a jistě se už těší, až se zbaví zátěže, která ji tíží čím dál více. Chuť k jídlu ji stále neopouští, krmíme třikrát denně. Na procházky také chodíme každý den, aby měla pohyb, ale už jenom opatrně a pomaleji. Tak to ještě chvilku vydrž, holčičko naše, už se moc těšíme na tvoje miminka!

Den 57, v našem lese

Tak kolik jich tam máš?


16.11.2017

50. den březosti. Porodní bedýnka je nachystána, vše je již připraveno. Belinka trénuje, místo štěňátek zatím jen s plyšáky :-)


13.11.2017

Dnes máme 47. den březosti. Belince se daří dobře, prospívá a nabírá na váze. Bříško se pěkně kulatí, začaly se nalévat i struky. Porodní bedna už se chystá!


23.10.2017

Čekáme štěňátka!
Dnes byla ultrazvukovým vyšetřením potvrzena březost naší Belinky, takže se můžeme začít těšit na narození štěňátek. Termín porodu očekáváme od 25.11.2017. Tak hodně zdraví, Belinko, a držíme palce!


Jednotlivá stadia vývoje štěňátek den po dni, od embrya až po porod, můžete sledovat na tomto odkazu.


5.10.2017

Ve dnech 27.9.2017 a 29.9.2017 byla naše Belinka nakryta psem Power of Love Brdské zlato. Zda se vše povedlo a budeme se moci těšit na štěňátka, budeme vědět 23. října 2017.

Power of Love Brdské zlato - "PINO"

Krycího psa jsem vybírala dlouho a pečlivě. Pina sleduji od jeho narození. Je to krásný a zdravý mladý pes s přátelskou a milou povahou a vynikajícími zdravotními výsledky. Pino má provedeny snad všechny zdravotní testy, které jsou pro naše plemeno dostupné, včetně těch nepovinných, a všechny s negativním výsledkem! Rovněž jeho exteriér je impozantní, je to pro mě prototyp Zlatého retrívra. Pino má silnou kostru, nádhernou a výraznou samčí hlavu, výborný sytý pigment a krásně zlatou srst. Jeho původ je čistě zahraniční, s převahou anglických předků. Příbuznost s naší Belinkou mají velmi nízkou, jejich koeficient příbuznosti je 3,54 % pro 10 generací a 7,56 % pro 12 generací, což je hluboko pod průměrem pro plemeno. Tento výsledek a dále množství výborných výsledků zdravotních jeho i naší Belinky zvyšují na maximum šanci na zdravá štěňátka.

Pino má vzhledem ke svému mládí ještě všechno před sebou, ale stihnul již zazářit na mnohých výstavách, kde dosáhl i na tituly CAC a CACIB! Se svojí paničkou Martinkou se věnuje také loveckému výcviku, z pracovních zkoušek má zatím složeny OVVR a SZVP, na další zkoušky se připravuje. Nepochybuji, že o něm ještě uslyšíme.

Pokud máte zájem o štěňátko z tohoto spojení nebo máte jakýkoliv dotaz, kontaktujte nás prosím. Štěňátka by se měla narodit kolem 27. listopadu 2017, k odběru by byla koncem ledna 2018. Již nyní si můžete u nás štěňátko rezervovat.

Odkaz na rodokmen štěňátek Belinky a Pina v databázi K9: k9data.com
Odkaz na bližší údaje o Pinovi v jeho rodné chovatelské stanici: brdskezlato.com

 


Plánujeme štěňátka!

Koncem listopadu 2017 očekáváme v naší chovatelské stanici vrh "B". Brzy přidáme bližší podrobnosti.

 


Čekáte na narození svého štěňátka a nemůžete se dočkat? Máte-li čas třičtvrtě hodiny, podívejte se na tento krásný film o vývoji štěňat v lůně feny:
https://www.youtube.com/watch?v=1XBHa0Bkfd8


"Pořiďte si štěně, a za své peníze dostanete trvalou a bezelstnou lásku."  
Rudyard Kipling